Globulki na infekcje pochwy

Przeciętna kobieta choć raz w życiu choruje na zapalenie pochwy oraz sromu w wyniku zakażenia bakteriami. I choć nie jest to szczególny powód do dumy, nie powinniśmy się dziwić temu, gdyż szacuje się, że na infekcje pochwy choruje średnio 75% kobiet, w tym dla wielu z nich jest to choroba nawracająca. W jaki sposób dochodzi do zapalenia oraz jak sobie z nim radzić?

Przyczyny infekcji pochwy

Najczęstszym powodem zapalenia pochwy oraz okolic intymnych jest grzybica wywołana drożdżakiem z rodzaju Candida. Występuje on w wielu odmianach, niemniej najpowszechniejszy z nich to Candida albicans.

Do infekcji pochwy może dojść poprzez:

  • Stosowanie antybiotykoterapii i w efekcie zagrzybienie organizmu
  • Dieta bogata w cukry
  • Źle dobrana antykoncepcja oparta o hormony
  • Zakażenie od partnera albo w miejscu publicznym
  • Niedbała higiena intymna.

Przy okazji warto podkreślić, że drożdżyca (zwana też kandydozą) może być mylona z cukrzycą, jeśli doszło do zakażenia grzybem z rodziny Saccharomyces cerevisiae. Również nie powinnyśmy oskarżać od razu naszego partnera seksualnego o zakażenie, gdyż infekcje pochwy mogą zdarzyć się również w kontakcie z publiczną ubikacją albo w basenie niedostatecznie oczyszczonym.

Objawy upławów i infekcji

Najczęstszym objawem zakażenia miejsc intymnych u kobiety jest pieczenie oraz swędzenie okolic sromu. Również może dojść do wydzielania się z pochwy gęstych, białych upławów o konsystencji ligniny albo serka.

Objawy te nasilają się również po oddaniu moczu albo stosunku seksualnym i mogą powodować obrzęk i ból. Jeśli dostrzeżemy, że z naszej pochwy dobywa się niespotykana wcześniej wydzielina, jest to wyraźny sygnał, że powinniśmy natychmiast udać się do lekarza.

Leczenie globulkami

Lekarz ginekolog po badaniu będzie w stanie stwierdzić, czy faktycznie infekcje pochwy są na tyle silne, aby wymagały leczenia. Zazwyczaj zaleca się stosowanie globulek na zapalenie pochwy oraz przestrzeganie higieny, a także powstrzymanie się od penetracji pochwy przez ciała obce.

Globulki Albothyl zazwyczaj są sprzedawane bez recepty i zawierają polikrezulen, który złuszcza nabłonek i usuwa ogniska zagrzybienia. Lekarz przepisze odpowiednią dawkę na czas leczenia, a także zaleci zazwyczaj stosowanie globulek w celu profilaktyki oraz zapewnienia sobie spokoju miejsc intymnych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.albothyl.pl/info-o-produkcie.html

Related Posts