Implanty zębowe warte polecenia

Nowoczesna stomatologia daje dość dużo możliwości w przypadku utraty naturalnego uzębienia. Jednym z nich są właśnie implanty zębowe. Implanty zaprojektowane zostały w taki sposób, że tworzą stałe połączenie między nimi a kością. W zasadzie są swego rodzaju śrubą umieszczaną w miejscu usuniętego korzenia zęba. Wraz z upływem czasu śrubę zaczyna obrastać kość tworząc trwały fundament pod zęby zastępcze, mosty czy protezy ruchome. Implanty wykonywane są z tytanu.

Implanty zębowe są umieszczane w jamie ustnej oczywiście przez stomatologa podczas odpowiedniego zabiegu. Warto przy tym wybierać sprawdzone i doświadczone gabinety stomatologiczne, gdzie wykonuje się znieczulenie miejscowe, a po zabiegu pacjent ma zapewnioną odpowiednią opiekę.  Później do implantów zębowych montowane są specjalne korony protetyczne, które imitują naturalne zęby. To konstrukcja trwała i bardzo wygodna. W razie potrzeby można też wykonać protezę ruchomą, która jest zakotwiczana za pomocą dokładnych elementów retencyjnych.

Implanty zębowe mogą skutecznie zastąpić naturalne zęby. To rozwiązanie przed wszystkim długoterminowe, gdyż dzięki regularnej kontroli i odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą wystarczyć nawet na całe życie. Implanty są wytrzymałe i stabilne, a więc lepsze niż protezy ruchome. Pozwalają też swobodnie mówić i jeść. Wiele osób zauważa, że wywierają one pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i komfort życia. Zapewniają również ochronę dla pozostałych, naturalnych zębów, bo dają im wsparcie. Dzięki nim nie zanika masa kostna szczęki.

Od wielu lat z powodzeniem zabiegi z użyciem implantów wykonuje Laserdent – Przychodnia Dentystyczna w Łodzi (http://laserdent.com.pl/implanty-laserdent/). Już podczas wizyty wstępnej lekarz stomatolog dokonuje kompleksowego przeglądu jamy ustnej oraz przedstawia sugerowany program leczenia wraz z jego całkowitymi kosztami. Warto bowiem pamiętać, że wbrew pozorom zabiegi dentystyczne także mają spore konsekwencje zdrowotne. Dlatego też wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego ma tak duże znaczenie.

Related Posts