Jak spędzają urlopy Europejczycy?

Polacy jeszcze do niedawna oszczędzali wyłącznie na zakup samochodu, remont domu, bądź zakup nowych mebli. Nasza mentalność opiera się na zasadzie, że pracuje i zarabia się po to, aby wybudować i urządzić dom, kupić samochód, a następnie pomagać dzieciom. W naszym kraju poziom zamożności  mierzy się właśnie w taki sposób. Jeżeli jakaś osoba posiada duży i piękny dom, jeździ wygodnym oraz nowoczesnym samochodem, to znaczy, że bardzo dobrze się jej powodzi i jest bogata.

Zupełnie inaczej mierzy się natomiast zamożność ludzi w krajach bardziej rozwiniętych. Przykładowo w Norwegii, Szwecji, czy Anglii najważniejsze jest to ile razy wyjedzie się na wczasy i w jakich zagranicznych kurortach wypoczywa się na wakacjach. Ludzie żyjący w tych krajach mieszkają zwykle w przeciętnych domach, które oczywiście są zadbane, jednak mentalność tych ludzi nie każe im cały czas dorabiać się wyłącznie materialnego majątku. Dla nich najważniejsze jest bowiem to, aby przeżyć wspaniałe przygody, zobaczyć cudowne miejsca i zyskać nie powtarzalne wspomnienia.

Jest to znacząca różnica cywilizacyjna, która wynika z faktu, że osoby, które nigdy nie musiały się szczególnie troszczyć i zamartwiać o materialna stronę swojego życia, nie dążą do gromadzenia dóbr materialnych tylko do kumulowania wspaniałych, wyjazdowych wspomnień. W naszym kraju natomiast, gdzie ludzie cały czas musza się martwic o swoja prace, o zapewnienie podstawowych dóbr materialnych dla swojej rodziny pragną gromadzić te dobra materialne, których niegdyś nie mieli zbyt wiele. Dlatego dla nas, Polaków ważniejsze jest zrobienie ładnego ogrodzenia, niż wyjechanie na wczasy.

Ta tendencja pomału ulega jednak małym zmianom, ponieważ młode pokolenie Polaków bardzo chętnie zaczyna korzystać z wszelkiego rodzaju ofert biur podróży, a szczególnie z ofert typu „last minute”, które pozwalają na tanie spędzenie wakacji w zagranicznym kurorcie. Polacy bardzo cenią sobie wczasy nad morzem w hotelu z basenem, szczególnie wtedy, gdyż wyjeżdżają z małymi dziećmi, dlatego dbają o to, aby oferta wczasowa, na którą się decydują zawierała taką atrakcję,

Related Posts