Nowa kolekcja Marc’a Jacobsa

Marc Jacobs główny projektant Louis Vuitton postanowił dalej kontynuować współprace z innymi projektantami do tworzenia najnowszej kolekcji zaprosił Yayoi Kusama. To kolejna Japońska artystka , która po Takashi Murakami i Stephenie Sprouse miała ten zaszczyt by móc pracować i tworzyć dla tak wybitnego domu mody.
Jej przewodnim wzorem na nadchodzący sezon, który wprowadziła do kolekcji jak i salonów to -kropki. Kropki, groszki o przeróżnych rozmiarach, małe duże, ogromne pojawiają się na wszystkim, torbach, torebkach, torebeczkach, bransoletkach, chustkach i oczywiście na tkaninie.
Nie ma co ukrywać, że najpiękniejsze są tzw. kopertówki.
Artystka nie poprzestała na tym najnowszy wystrój salonów Louisa Vuittona również nawiązuje do tego zdobienia, który jest bardzo charakterystyczny jeśli chodzi o twórczość i projekty Yayoi Kusama.
Ich znajomość zaczęła się w 2006 roku Jacobs po obejrzeniu jej prac, był pod dużym wrażeniem i zaproponował finansowe wsparcie jej wystawy projektów, które miało miejsce w londyńskiej Tade Modern. Jak sama artystka mówi o sobie „jest jak zagubiona kropka pośród miliona innych kropek” stąd jej zamiłowanie do tego typu motywu, który właściwie możemy odnaleźć w każdej z jej prac, właściwie groszki stały się jej znakiem rozpoznawalnym, umieszcza je po prostu wszedzie jeśli nie w formie nadruku to naklejane ,naszywane czy wycięte – ciągle powtarzane w rytmiczny regularny sposób.
Najnowsza kolekcja to jedna z dwóch części które przygotowała dla Louisa Vuitton projektantka ,druga odsłona czeka nas jesienią, ale oglądając najnowsze propozycje tych dwóch artystów nie można doczekać się dalszej części zwłaszcza podziwiając takie dzieła jak czerwona torebka skórzana w białe kropki.

Related Posts