Zdrowie

Popularne zabiegi kosmetologii estetycznej

Kosmetologia estetyczna to kompleks zabiegów mających na celu oczyszczenie, regenerację, odmłodzenie i zapobieganie zmianom skóry związanym z wiekiem. Pierwszym krokiem we wszystkich kolejnych zabiegach jest oczyszczenie i ujędrnienie skóry. Odwiedzając salon, w którym wykonywane są zabiegi kosmetologii estetycznej specjalistka wybierze indywidualnie procedurę i zastosuje niezbędne środki. Dzięki skutecznym efektom na różnych warstwach skóry (program oczyszczający, złuszczający lub przeciwzmarszczkowy) osiągany jest pożądany wynik. Pod koniec zabiegu nakładane są maski, serum i kremy.

Jakie zabiegi oferuje kosmetologia estetyczna?

Program i procedury kosmetyczne dobierane są indywidualnie. Efekt stosowanej kosmetologii estetycznej zależy bezpośrednio od wskazań i rodzaju skóry, a także od stosowania niektórych produktów kosmetycznych. Zabiegami cieszącymi się dużym zainteresowaniem jest mezoterapia igłowa, z której chętnie korzystają osoby posiadające suchą i szarą skórę, pozbawioną substancji odżywczych. Drugą procedurą cenioną przez klientki salonu kosmetologicznego jest powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Korzyści, jakie daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa ma na celu głęboką regenerację, zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych za pomocą cienkiej igły. Najczęściej wykorzystywanymi substancjami jest: kwas hialuronowy, kwas liponowy, biotyna. Koktajle witaminowe mogą spowodować rozjaśnienie skóry, ponadto pobudzają produkcję kolagenu i nawilżanie.To doskonały sposób na wygładzenie zmarszczek, pozbycie się trądziku, zamknięcie lub usunięcie rozszerzonych naczynek, niwelowanie przebarwień itp. Zabiegi kosmetologii estetycznej wykonywane są w celu wyeliminowania konkretnego problemu estetycznego, do tego służą wysokiej jakości koktajle wykonane z aktywnych składników. Kosmetolog wykorzystuje mezoterapię igłową nie tylko na twarzy ale również na innych częściach ciała. Procedury zapewniają bardzo dobre wyniki przy redukcji cellulitu i rozstępów, poprawianiu elastyczności skóry.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to specjalna substancja, która nawilża komórki naskórka, a jednocześnie jest odpowiedzialna za regenerację tkanek. Jest produkowany przez organizm tylko przez kilka dziesięcioleci, po czym znacznie zmniejsza swoją aktywność. Rezultatem tego jest nie tylko wyblakła skóra, ale także blade i asymetryczne usta. Kwas hialuronowy, który jest częścią preparatów do modelowania konturu ust, jest naturalnym składnikiem wszystkich żywych istot, w tym ludzkiej skóry, co znacznie podnosi bezpieczeństwo tej metody.

Nowoczesna kosmetologia estetyczna oferuje zastrzyki korygujące kształt ust, podczas których ta niezbędna substancja jest wprowadzana do tkanek. Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala zwiększyć objętość warg, zmienić ich kontur i podnieść kąciki ust. Rodzaj zabiegu i jego realizacja dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta. W wielu przypadkach pacjentki decydują się również na usuwanie zmarszczek wokół ust, nazywanych zmarszczkami palacza. Rezultatem zabiegu są powiększone naturalnie wyglądające usta, nawilżone i elastyczne.