Rola licówek w nowoczesnej stomatologii

Nowoczesna stomatologia wniosła wiele rozwiązań, które zapewniają możliwość uzyskania iście gwiazdorskiego uśmiechu. Ba, same gwiazdy chętnie korzystają z tych możliwości. Jedną z najpopularniejszych usług w zakresie stomatologii estetycznej jest cementowanie licówek porcelanowych. Licówki zębowe we Wrocławiu niewiele różnią się od swoich odpowiedników w innych miastach, krajach, czy kontynentach. Są to dość cienkie płatki porcelany naklejone na licowe, czyli przednie, powierzchnie koron zębowych.

Przeciętnie ich grubość wynosi od 0,5 do 0,75 mm, i właśnie o taką wielkość należy wypreparować zęby. Ceramicznej płatki mają za zadanie odtworzyć idealny kształt, a także przykryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości koloru, dlatego są chętnie stosowane przy fluorozie. Dość wysoki koszt procedury gwarantuje możliwość korzystania z uzupełnienia nawet przez piętnaście lat. A dlaczego najlepsze są licówki z porcelany, a nie na przykład również dość estetycznego kompozytu? Otóż ceramika jest niezwykle wytrzymała i doskonale imituje barwą, przeziernością, połyskiem naturalne szkliwo.

 

Ponadto tego typu uzupełnienie sprawia, że trudniej tworzą się pod nim ubytki próchnicowe, a przebarwienia nie osiadają między cząsteczkami szkła. Nowe zęby są wciąż przyjemnie białe, a właściciel takiego uśmiechu może nim chwalić się przez wiele lat. Licówki to nie tylko snobistyczny wymysł, ale również nieoceniona pomoc dla osób, które zmagają się z bolesnymi nadżerkami i abstrakcjami przy szyjkach.

Dzięki powierzchni porcelany zęby są chronione przed atakiem kwasów, które rozpuszczają szkliwo i sprawiają, że nawet picie zimnej wody sprawia krótkotrwały, lecz bardzo dotkliwy ból. Co więcej, mogą z nich korzystać także osoby niezadowolone z naturalnych szpar między zębami przednimi. Właściciel diastemy (tak nazywa się odstęp między siekaczami) może zażyczyć sobie likwidacji takiej przestrzeni przez odpowiednio wymodelowane kształty dentystycznych licówek zębowych. Efekt jest natychmiastowy, skuteczny i niezwykle estetyczny.

Related Posts