Zalety i wady BMX’a

Jeżeli kochasz prawdziwie kulturę wolności, jesteś człowiekiem młodym i wysportowanym na pewno zainteresujesz się rowerami typu BMX. Zapewniają bowiem wiele fascynujących przeżyć. W poniższej treści rozstrzygamy najważniejsze z punku widzenia użytkownika wady i zalety tego modelu jazdy.

Przede wszystkim – zalety!

Rower BMX pozwala spełnić marzenia o udziale w manii ekstremalnych sportów. Adrenalina pochodząca z wykonania zaawansowanego triku, przejechanie toru w niezwykłej prędkości i prowadzenie akrobacji na platformach to rzeczy, których nie zastąpi nic innego. Rower nie jest drogi w utrzymaniu, ani eksploatacji, a to minimalizuje aspekt jego droższego zakupu. Ma uproszczoną strukturę (brak hamulców, przerzutek) i nawet laik poradzi sobie z jego naprawą. Wysoka jakość materiałów gwarantuje trwałość sprzętu, niezależnie od ciosów, jakie przyjmie od upadków. BMX łatwo przechowywać. Utrzymasz go w czystości przez cały rok. Ze względu na specjalizację sportową sprawdzi się, niezależnie od sezonu. Nie ma w tych rowerach ograniczeń konstrukcyjnych. Skomponujesz zatem ciekawe, indywidualne projekty. Zawody BMX to czyste emocje i tak naprawdę bezpieczne środowisko, bo masz do czynienia z niewielkimi prędkościami.

Najważniejsze wady rowerów BMX

Na pewno rowerem BMX nie pokonasz długich tras, ani nie użyjesz go w celach turystycznych. Nie będzie on dobrym towarzyszem osób wysokich, ze względu na trudności w manewrowaniu oraz uzyskaniu pozytywnych rezultatów w kontroli niektórych trików. Jego wykorzystanie ogranicza się do hal, skateparków, jakościowo wyposażonych obszarów miejskich, płaskich dróg. Dłuższa jazda powoduje zmęczenie (nieefektywne siodełko). Profesjonalny rower kosztuje kilka tysięcy złotych, a to już przeszkoda nie do pokonania z finansowego punktu widzenia dla młodych osób, które najczęściej używają bmxów. Wady dotyczą głównie cech specjalistycznych konstrukcji, dlatego fanatycy jazdy ekstremalnej nie będą mieli powodów do narzekania.

Sięgnij po znakomite emocje sportowe

Akrobacje rowerowe i szybka jazda zapewnia emocje właścicielowi roweru, a także wszystkim obserwatorom. Wykształcenie optymalnych umiejętności freestylowych gwarantuje napływ sponsorów, wielkie pieniądze, a ostatecznie czerpanie przyjemności z ulubionego hobby. Czy zainwestujesz teraz w profesjonalny rower BMX do zadań specjalnych?

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup roweru do jazdy ekstremalnej, najlepszą decyzją będzie sprawdzenie ofert największych producentów rowerów. W ten sposób określisz przede wszystkim zakres cenowy, którym możesz być zainteresowany, a także atrakcyjność modeli oraz ich części.

Related Posts