Żel wybielający z nakładką – czy można stosować go w domowym zakresie?

Stosując różnego rodzaju środków zawsze oczekujemy szybkich efektów i prostego działania. Nie inaczej sprawa się ma co do środków wybielających zęby. Im szybciej widoczne są rezultaty tym dla nas lepiej, a w zależności od zastosowanego preparatu te mogą się pojawić po pierwszej sesji lub po kilku tygodniach.

Tak więc decyzja co do zastosowanego środka nie jest taka prosta, tym bardziej, że producenci wcale tego zadanie nie zamierzają ułatwiać. Na wstępie należy zaznaczyć, że rezultaty są indywidualne dla każdego i zależą od długości i częstotliwości terapii, częstotliwości wybielania zębów, odbarwień zębów w momencie rozpoczęcia terapii oraz od indywidualnych predyspozycji genetycznych. W większości przypadków rezultaty widoczne są po kilku dniach.

Do najpopularniejszych sposobów wybielania zębów na rynku należą żele wybielające wraz z nakładkami takiej jak Dentway Instant White. Jego działanie jest proste i wystarczy że pod ciepłą wodą uformujemy nakładkę na zęby, zaaplikujemy żel i w tej formie pozostawimy na około 30 minut.

wybielanie-zebow-swiatlem

Zastosowanie tej formy wybielania jest niemal identyczne z tą u dentystów i pozwala osiągać dokładnie takie same rezultaty, a pierwsze efekty widoczne są nawet po pierwszej przeprowadzonej sesji. W przypadku zastosowania żelów wybielających maksymalne rezultaty osiąga się po 10 dniach.

Prosta i przystępna dla każdego metoda usuwa przebarwienia powstałe na zębach spowodowane

  • zażywaniem niektórych rodzajów leków,
  • konsumpcją produktów spożywczych takich jak kawa czy herbata
  • oraz paleniem papierosów

które także ma niekorzystny wpływ na barwę zębów i powoduje ich przebarwienia.

Jak długo należy stosować żel wybielający?

Kurację z zastosowaniem żelu wybielającego Instant White można zakończyć w każdej chwili,  jeżeli rezultat jest zadowalający. Po zakończeniu terapii wybielającej zaleca się wykonanie delikatnego wybielania mającego na celu podtrzymanie uzyskanego w czasie terapii wybielającej efektu śnieżnobiałych zębów.

Wybielanie zębów przy wykorzystaniu jest nowoczesną i sprawdzoną metodą posiadającą bardzo mało działań ubocznych. Część osób może odczuwać podrażnienie w zębach po terapii którego można się pozbyć stosując produkty bogate w fluor.

Related Posts