Żel wybielający? To naprawdę działa!

Wiele firm posiada w swojej ofercie produkty wybielające zęby oraz przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej. Szeroka gama wyrobów pozwala na zastosowanie ich we własnym domu, a ich ogromna zaleta jest to, że przeprowadzenie kuracji środkami wybielającymi jest dużo tańsze niż w przypadku kuracji przeprowadzanej w gabinecie dentystycznym. Warto zaznaczyć, że rezultaty są dokładnie takie same.

Najpopularniejszą metodą są żele wybielające wraz z nakładkami. Już sama procedura jest w dużym stopniu taka sama. Zestawy wybielające przeznaczone do użycia w domu, jak i te zastosowane u dentysty polegają na tym żeby uformować nakładkę i zaaplikować na nią żel. W przypadku zestawów do wybielania zębów w domu nakładkę formuje się pod ciepłą wodą, z kolei u dentysty wykonywana jest od podstaw.

Wybielanie zębów bez względy na wybraną metodę jest procesem indywidualnym i może przebiegać szybciej lub wolniej. Wpływ na szybkość pojawienia się rezultatów mają również zastosowane środki, a pierwsze efekty mogą pojawić się po kilkunastu dniach lub nawet 2-4 tygodniach.

Zastosowanie środków wybielających ma na celu usunięcie przebarwień które powstały na zębach z powodu konsumpcji produktów spożywczych – największy wpływ na powstawanie plam ma kawa, herbata, wino oraz jedzenie. Nie można zapominać także o paleniu papierosów, zażywania leków czy wieku. Pozostawienie nakładki z żelem w ustach na 30 minut każdego dnia da widoczne efekty nawet po pierwszej przeprowadzonej sesji. Maksymalne rezultaty osiąga się po 10 dniach stosowania żelów wybielających.

Do każdego produktu dołączana jest wyczerpującą instrukcja obsługi, która pomoże w rozpoczęciu terapii i osiągnięciu maksymalnych rezultatów. Nie można zapominać, że osiągnięcie interesującego Nas rezultatu zależy od tego jak bardzo odbarwione są zęby w momencie rozpoczęcia terapii. Duży wpływ na przebieg mają również indywidualne predyspozycje genetyczne oraz częstotliwość terapii wybielających zęby. Kończąc kurację wybielającą nie można zapominać o dbaniu o zęby. Zaleca się również raz w roku wykonać delikatne wybielania pomagające podtrzymać uzyskany efekt.

Related Posts