Zmiana trybu życia, czyli postaw na aktywność!

Bardzo modne staje się w ostatnich latach budowanie sylwetki na siłowni, bieganie i zdrowe odżywianie. Wiele znanych osób promuje życie „fit”, dlatego ich fani często chcą być tacy sami i podążają ich śladami. Są też ludzie, którzy stali się popularni właśnie dzięki prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Takie zmiany są bardzo dobre dla organizmu, ponieważ zdrowa dieta i ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na działanie wszystkich organów i dodają nam pewności siebie. Aby jednak rozpocząć walkę na siłowni i przygotowywanie posiłków, potrzebujemy odpowiedniej wiedzy.

Określenie celu

Jeżeli celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, a nie jesteśmy też przesadnie otyli, lub też chcemy tylko delikatnie wzmocnić mięśnie, nie ma potrzeby wydawania no to wielu pieniędzy, ponieważ małe efekty można osiągnąć małymi zmianami. Natomiast jeżeli komuś zależy na zbudowaniu potężnej muskulatury to musi liczyć się z faktem wydania znacznej części gotówki na odpowiednią dietę i suplementy uzupełniające zapotrzebowanie organizmu na konkretne makroskładniki. Dlatego bardzo ważne jest określenie jasno celu, który chcemy osiągnąć i zastanowienie się ile pieniędzy możemy na to wydać.

IM FIT - trener personalny łódź

Ćwiczenia na siłowni

Rozpoczynając walkę z ciężarami najlepiej udać się po pomoc do specjalisty. Taką osobą jest trener personalny, który pomoże nam zrozumieć jak buduje się mięśnie i jak wykonywać ćwiczenia, aby bezpiecznie i skutecznie zbudować wymarzoną sylwetkę. Przy złej technice bardzo łatwo o kontuzje, które mogą uniemożliwić dalsze zmagania z ciężarami.

Odpowiednia wiedza jest niezbędna do bezpiecznej pracy nad sylwetką. Poza samymi ćwiczeniami, bardzo ważne jest trzymanie się odpowiednio zbilansowanej diety, bez której mięśnie nie będą się regenerować a organizm będzie osłabiony. Obliczenie wartości kalorycznej może wydawać się trudne, dlatego przyda się pomoc trenera, który wyjaśni jak obliczać potrzebne kalorie i w jakich produktach ich szukać.

Przy następnym obliczaniu już powinno być łatwiej i każdy kto wcześniej dowiedział się jak to zrobić, powinien poradzić sobie z tym sam.

Related Posts