Jak prawidłowo pielęgnować twarz, aby była promienna?

Odpowiednio pielęgnowana cera może zachować młody, promienny wygląd bardzo długo. I, wbrew opinii niektórych, wcale nie pociąga to za sobą konieczności kosztownych i stresujących operacji plastycznych. Wręcz przeciwnie! Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna promują bardziej naturalne, nieinwazyjne metody, które, jak się okazuje, dają skutki równe skalpelowi, a nawet znacznie lepsze. A podstawą jest tu właśnie codzienna pielęgnacja, którą każda z nas przeprowadza, a przynajmniej powinna przeprowadzać, w zaciszu domowym.

Podstawy prawidłowej pielęgnacji

Jak łatwo się domyślić, podstawą prawidłowej pielęgnacji są odpowiednio dobrane do wieku, rodzaju cery i ewentualnych problemów kosmetyki. Co istotne, wcale nie chodzi tu o ilość i mozolne wcieranie w siebie kilkunastu czy nawet więcej specyfików. W zupełności wystarczy kilka, ale za to dobrej jakości, opartych na aktywnych składnikach o sprawdzonym pochodzeniu. Do najcenniejszych produktów pozytywnie wpływających na naszą cerę należą algi, aloes, kwas hialuronowy oraz, rzecz jasna, wychwalany od pewnego czasu (nawiasem mówiąc bardzo słusznie) kolagen. Ten ostatni szczególnie mocno oddziałuje w połączeniu z witaminą C. Wszystkie te aktywne składniki znajdują się w produktach firmy Merz Spezial: Cream Mousse Collagen oraz Cream Mousse Hyaluron. Przeznaczone do codziennego stosowania, dają doskonale stymulują i wspomagają procesy regeneracji skóry pozostawiając ją zdrową i promienną.

Zdrowy styl życia dla promiennej skóry

Odpowiednio dobrane kosmetyki są bardzo ważne, jednak nie należy zapominać o zdrowym stylu życia. To niezwykle pojemne pojęcie obejmuje cały szereg czynników, począwszy od zbilansowanej, zróżnicowanej diety, poprzez regularny tryb życia uwzględniający optymalną ilość snu, aż do aktywności fizycznej. Dopiero wszystkie te elementy, zestawione razem z prawidłową pielęgnacją, dadzą oczekiwany efekt.

Suplementy na piękną skórę

Suplementy jakiś czas temu stały się w naszym kraju szalenie modne. Trzeba jednak pamiętać, że przesada w ich stosowaniu może dać efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego. Czy to jednak znaczy, że lepiej całkowicie z nich zrezygnować? Otóż nie! Kluczem do sukcesu jest tutaj umiar i rozsądek. Suplementy, rozumiane jako uzupełnienie diety i stylu życia, mogą dać naprawdę spektakularne efekty. Aby jednak tak się stało, trzeba wybrać 1-2 wysokiej klasy produkty, a następnie stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Jednym ze sprawdzonych i polecanych suplementów są tu drażetki Merz Spezial. Zawarte w nich, starannie wyselekcjonowane składniki dają gwarancję pięknej skóry, włosów i paznokci. Szczególnie dobrze jest stosować je w okresach, kiedy nasz organizm jest szczególnie narażony na różnego rodzaju niedobory, czyli na przykład zimą i wczesną wiosną.

Related Posts