DietetykaSuplementy diety

Lecytyna w płynie i pastylkach?

Preparat Vita Buerlecithin, znany jest już w Polsce od pewnego czasu. Przekonują się do niego kolejne osoby, które potrzebują wzmocnienia organizmu i zwiększonej dawki lecytyny bądź uzupełnienia jej niedoborów. Jest to też preparat który stosuje się w niedoborach witamin z grupy B.

Standardowo po produkt ten sięgają osoby w starszym wieku, jednak nie istnieją żadne przeciwskazania do tego aby przyjmowały go osoby młodsze, w tym dzieci (dzieciom jednak powinno się podawać go w postaci drażetek a nie płynu, ponieważ ten jest na bazie alkoholu).

Preparat Vita Buerlecithin może być również bez ograniczeń stosowany u osób, które chorują na cukrzycę,  dawka dzienna tego leku, czyli 60 ml płynów lub 6 drażetek, zawiera jedynie 5 gram węglowodanów. Niewielka ilość alkoholu, jaka znajduje się w leku z lecytyną, powoduje, że najlepiej jest przyjmować go po posiłku albo  razem z jakąś niewielką przekąską.

Także osoby, które ściśle przestrzegają diety i liczą kalorie nie muszą obawiać się przyjmowania Vita Buerlecithin. Preparat ten jest wręcz wskazany  w trakcie diet redukujących masę ciała, kiedy to często mogą pojawiać się niedobory witamin i składników odżywczych. Jeśli chodzi zaś o kaloryczność preparatu w płynie ze względu na jego alkoholową bazę, to 2,6 gram alkoholu zawartych w pojedynczej dawce leku, czyli 20 mililitrów, można przeliczyć na nieco ponad 18 kalorii, co jest ilością dość niewielką, w porównaniu z korzyściami jakie organizmowi da uzupełniona lecytyna, witaminy z grupy B, witamina E i inne składniki tego wzmacniającego preparatu.

Komu jeszcze polecany jest Vita Buerlecithin?

Szczególnymi wskazaniami do jego stosowania są zaburzenia ze strony układu nerwowego, takie jak nadpobudliwość nerwowa, bezsenność, nadmierny stres, niemożliwość skoncentrowania się, trudności w uczeniu się i zapamiętywaniu, oraz wiele innych. Lecytyna działa też wspomagająco i ochronnie na układ nerwowy, dlatego powinny ją stosować wszystkie osoby zagrożone potencjalnie miażdżycą.